Co je Family Office

DEFINICE:

Family Office, „rodinná kancelář“, je organizace, která poskytuje individuální podporu jednotlivcům nebo rodinám a uspokojuje jejich potřeby v oblasti plánování bohatství, správy majetku nebo životního stylu. Koncept Family Office je založen na koordinované práci týmu kvalifikovaných odborníků z různých oborů, jež souvisí se správou majetku, rodiny nebo firmy.
Rodinná kancelář poskytuje mnohem komplexnější služby než jakýkoliv individuální oborový specialista. Každá rodinná kancelář je zcela jedinečná obsahem svých služeb, strategií a velikostí. Říká se, že je tolik různých rodinných kanceláří, kolik je různých rodin.

Historie

První zmínky o Family Office se objevují v 19. století, kdy v roce 1838 rodina J. P. Morgana založila svou rodinnou kancelář House of Morgan pro správu rodinného bohatství. V roce 1882 vznikla nejznámější Family Office založená rodinou Rockefellerů, která funguje až do současnosti.

Právní forma

V různých jurisdikcích se můžete setkat s rozdílnou právní formou, která se využívá pro provoz rodinné kanceláře i s ohledem na regulovanou oblast služeb. Ve většině případů se ale jedná o obdobu české právní formy s.r.o. nebo a.s. Lze ale využít i jiné typy forem právního uspořádání např. svěřenské fondy.

Proč si nás vybrat?

ZNALOSTI

Přinášíme strategie správy bohatství, které jsou založeny na letitých výzkumech a praxi v ČR i zahraniční a přizpůsobený vašim individuálním potřebám.

ZKUŠENOSTI

Naši klienti disponují majetky v rozsahu jednotek až vyšších stovek milionů, což je staví před řadu složitých otázek a situací, které jsme pomáhali řešit už stovkám klientů.

NASLOUCHÁME

Neexistuje univerzální řešení. Síla našich služeb spočívá v jejich přizpůsobení vašim individuálním potřebám.

Book Cover

Příručka plná praktických rad, tipů a našich zkušeností.

Stáhnout Newsletter