Články a aktuality

Volně dostupný

Co je rodinná investiční společnost a jak ji využít při správě osobního nebo rodinného bohatství.

Při hledání vhodného vehiklu nebo struktury správy investičního rodinného majetku a jeho předání dalším generacím existují různé možnosti, které je třeba zvážit. Jednou z nich je rodinná investiční společnost. Je vhodným řešením i pro vás?

21. 12. 2023
3 min.
Volně dostupný

Rodinná ústava, příležitost nebo hrozba pro rodinu?

Rodinná ústava může být pro HNWI rodiny jedním z nejmocnějších a nejužitečnějších nástrojů v souvislosti se správou jejich rodinného bohatství. Je nutné si však uvědomit, že tento písemný protokol je pouze jeden z možných typů rodinných dokumentů a není vhodný pro každou rodinu. V případě chybně zvoleného typu rodinného dokumentu nebo nevhodně pojatého způsobu vedení procesu se tvorba rodinné ústavy může lehce proměnit v nebezpečný experiment, který napáchá v rodině, na majetku i firmě nenávratné škody.

14. 7. 2023
5 min.
Volně dostupný

Význam rodinné facilitace při setkáních nad správou rodinného majetku

Tvorba bohatství obvykle vyžaduje vizi, pevnou vůli a je výsledkem tvrdé práce i štěstí. K jeho zachování už ale výše uvedené nestačí. K ochraně, růstu a řízenému generačnímu předání bohatství potřebujete promyšlený plán podložený funkční strategií se zapojením celé rodiny, managementu, řady oborových specialistů, ale hlavně vhodně zvolený a bezpečný proces.

15. 6. 2023
3 min.
Volně dostupný

Úvahy Tomáše Bati naživo. Jak na správu rodiny a rodinného podniku? Jsme partnerem konference Private Family Wealth!

Správa rodinného majetku není jen o investičních příležitostech a podnikání, významnou roli hrají také vztahy. Do správy rodinného majetku a řízení podniku bývá aktivně zapojeno více členů jedné rodiny. To může být skvělou příležitostí, ale v případě nezdaru se příležitost může lehce proměnit v hrozbu. Jakou strategii zvolit, aby byl majetek ochráněn a zachován pro další generace, o to se podělí Thomas Archer Baťa a další významné osobnosti na V. ročníku konference Private Family Wealth.

5. 6. 2023
3 min.
Volně dostupný

Multi Family Office je partnerem celodenní vzdělávací akce Workshop & Networking Private Family Wealth 2023

Jak na správu rodinného majetku nejen v době krize? Jak ochránit váš majetek a které nástroje vám poslouží k naplnění vašich cílů? To na workshopu PFW 2023 představí více než 20 expertů v oborech správy majetku a plánování bohatství. Mezi nimi nebudou chybět ani zástupci Multi Family Office a jako partneři akce pro vás máme slevu 15 % s užitím promo kódu MUFO.

28. 2. 2023
7 min.
Volně dostupný

Radek Šiller se jako řečník zúčastnil největšího finančního a investičního summitu v ČR

Řídící partner společnosti Radek Šiller vystoupil v panelové diskuzi na mezinárodním finančním a investičním summitu EFIS.

24. 11. 2022
1 mi.
Volně dostupný

Jaké jsou největší výzvy pro správu majetku na středoevropských trzích, vysvětluje Radek Šiller

Radek Šiller byl řečníkem na mezinárodní konferenci Private Family Wealth 2022. Zaměřil se na téma role Wealth Managera na středoevropských trzích.

22. 11. 2022
3 min.
Volně dostupný

Řídící partner společnosti, Radek Šiller, reprezentoval české Family Offices na mezinárodním eventu v Bratislavě!

Multi Family Office překračuje hranice. Radek Šiller, řídící partner společnosti Multi Family Office, byl jako jediný zástupce české společnosti typu Family Office pozván na mezinárodní brunch v Bratislavě.

10. 11. 2022
1 min.
Volně dostupný

Radek Šiller jako řečník na konferenci Private Family Wealth

Radek Šiller, který je Wealth Managerem a řídícím partnerem společnosti Multi Family Office, byl řečníkem na mezinárodní konferenci Private Family Wealth 2022.

9. 11. 2022
2 mi.
Volně dostupný

Podporujeme umění. Multi Family Office se finančně podílela na vzniku knihy Generace N

Art Manager společnosti a kunsthistorik, Patrik Šimon, právě vydal knihu Generace N o současném umění a dílech v jeho sbírce. Slavnostní křest knihy proběhl v úterý 1. 11. 2022 a my byli u toho!

3. 11. 2022
1 min.
Volně dostupný

Mezinárodní konference Private Family Wealth 2022 předčila naše očekávání.

Společnost Multi Family Office s.r.o. byla partnerem úspěné mezinárodní konference Private Family Wealth 2022. Konference proběhla 6.10.2022 a mezi účastníky i samotnými řečníky zaznamenala velký ohlas a předčila i naše očekávání.

14. 10. 2022
7 min.
Volně dostupný

Pavel Kolář otevřel mezinárodní konferenci Private Family Wealth 2022

Řídící partner společnosti Multi Family Office uvedl a tím i otevřel úspěšnou mezinárodní konferenci Private Family Wealth 2022.

10. 10. 2022
7 min.
Volně dostupný

Slavnostně jsme otevřeli nové kanceláře. Podívejte se, kde nás nyní najdete.

Společnost Multi Family Office s.r.o. prázdniny zakončila slavnostním otevřením nových kanceláří ve „Zlaté věži“ v dolní části Václavského náměstí. Jednatelé společnosti, a zároveň organizátoři akce měli připravený kulturní program i catering.

8. 9. 2022
3 min.
Volně dostupný

Roste poptávka movitých klientů po profesionální správě majetku. Multi Family Office rozšiřuje tým.

Válka na Ukrajině, Covid-19 i inflace, to jsou hrozby, které movité jedince nutí zamyslet se nad ochranou majetku. Důsledkem je rostoucí poptávka po svěřenských fondech, správě investičních portfolií nebo pomoc při předání majetku dětem. Společnosti poskytující služby Wealth Management na to musí reagovat a rozšiřovat své služby do nových regionů. Společnost Multi Family Office proto otevírá novou pobočku v Olomouci pro klienty z Moravy a Slovenska.

26. 7. 2022
3 min
Volně dostupný

Světové špičky z oboru Wealth Management se sejdou v Praze již letos v říjnu

Začátkem října se v Praze sejdou světoví lídři na poli správy majetku. Cílem bude českým a zahraničním movitým rodinám, investorům a Wealth Managerům nabídnout mezinárodní pohled na vývoj a diverzitu služeb právě v oboru Wealth Management. Jako partner této akce pro Vás máme slevu 15 % s promokódem MUFO2022.

27. 6. 2022
3 min
Volně dostupný

Stali jsme se partnerem mezinárodní konference Private Family Wealth 2022

Společnost Multi Family Office s.r.o. se stala partnerem mezinárodní konference Private Family Wealth 2022. Zažijte tuto jedinečnou akci, na které získáte cenné know-how pro správu a plánování bohatství. Inspirujte se od předních odborníků z ČR i zahraničí a nepropásněte jedinečnou šanci se v rámci networkingu setkat s nejvýznamnějšími osobnostmi v oboru a napřímo pohovořit o aktuálních tématech.

10. 6. 2022
3 min
Volně dostupný

Zástupci Multi Family Office se zúčastnili CEE Wealth Summitu 2022 ve Vídni

Wealth Manageři z české Multi Family Office se vydali do Vídně vstříc novým poznatkům a know-how na poli správy majetku movitých klientů a rodin. Na mezinárodním summitu měli možnost se inspirovat od mnoha Wealth Managerů a dalších expertů ze států, kde téma správy a plánování bohatství má své pevné kořeny.

9. 6. 2022
2 min
Volně dostupný

Oznámení o fúzi se společností Wealth Advisors Family Office.

S potěšením vás informujeme, že v rámci dynamického rozvoje aktivit i služeb společnosti Multi Family Office s.r.o. pro vzrůstající segment českých rezidentů s vysokou hodnotou čistého jmění, tzv. HNWI, došlo k fúzi se společností Wealth Advisors (WA) Family Office.

7. 1. 2022
1 min
Volně dostupný

Vize a poslání rodiny jako základní kámen při plánování bohatství

Mnoho rodin často používá různé právní struktury a entity pro plánování svého bohatství. Zároveň se snaží ochránit majetek na co nejdelší dobu, obvykle „na neurčito“. Jak ale zajistit mezigenerační převod bohatství, aniž by další generace o něj přišla?

25. 11. 2020
4 min
Volně dostupný

Role Family Office při řízení osobní a digitální bezpečnosti rodiny.

Vše kolem nás může neustále ohrožovat nejen váš majetek a bohatství, ale také rodinu nebo rodinný podnik. Jak můžete svou rodinu a rodinná aktiva chránit?

25. 11. 2020
3 min
Volně dostupný

Jak na strukturování vašich aktiv při plánování bohatství.

Většina soukromého bohatství je výsledkem každodenní píle jednotlivců nebo rodin, ale praxe nám ukazuje, že bohatství, které jedna generace vybuduje, bez řádného plánování ho druhá utratí.

25. 11. 2020
4 min
Volně dostupný

Osm nepostradatelných kroků v procesu plánování vašeho bohatství.

Mnoho jednotlivců a rodin věnují tvorbě svého majetku enormní čas i úsilí. Rozhovory na téma plánování svého bohatství ale odkládají až do chvíle, kdy je zasáhnou náhlé životní události, zdravotní problémy nebo kritické firemní okolnosti.

2. 11. 2020
4 min
Volně dostupný

Co je rodinná ústava

Ústava. Dokument ustavující hlavní právní normy státu, a zároveň základní zákon. To je známo asi každému. Co je ale ústava rodinná?

19. 10. 2020
2 min
Volně dostupný

Jak na správu majetku ve formě digitálních aktiv.

Každý den jsme součástí digitální technologické revoluce. Navzájem jsme s rodinou a s přáteli propojeni prostřednictvím smartphonů. Platíme online, ukládáme naše vzpomínky formou digitálních fotografií, videí na datová cloudová úložiště, hesla, čísla účtů nebo klíčové informace ke kryptoměnám uchováváme v počítačích nebo přenosných USB discích. Ať si to uvědomujeme nebo ne, tak se na těchto technologií stáváme stále více závislí. Pokud se však člen rodiny stává zdravotně nezpůsobilý nebo dokonce zemře, tak digitální aktiva a ekonomika sebou přináší řadu výzev, a v případě digitálního dědictví mnohdy i nežádoucí situace.

14. 10. 2020
4 min
Volně dostupný

Co to jsou rodinné schůzky a shromáždění

Členové rodiny se zpravidla setkávají ze společenských důvodů, např. oslavy, svatby, ale i pohřby. Někdy se setkávají pro řešení drobných finančních záležitostí, jako je např majetkové vypořádání, dědictví apod. V případě rodin s vysokou hodnotou čistého jmění se však mnohdy příbuzní setkávají i za jiným účelem.

18. 9. 2020
2 min
Volně dostupný

5 otázek, které si musíte položit před založením nebo využíváním Family Office.

Family Office – rodinná kancelář je organizace, která je zakládána s cílem zajišťovat správu majetku jedné nebo více rodin s vysokou hodnotou čistého jmění, popř. aby uspokojila jejich individuální potřeby související s Family Governance – správou rodiny.

18. 8. 2020
4 min
Volně dostupný

Tři základní složky správy rodiny

Family Governance, neboli správa rodiny, je efektivním nástrojem, jak řídit vztahy v rodině, vyhnout se potenciálním konfliktům i zajistit ochranu členům rodiny. Jaké jsou tři hlavní složky správy rodiny?

12. 8. 2020
2 min
Volně dostupný

Mezinárodní přemístění jako nástroj plánování bohatých jednotlivců a rodin

Jedním z populárních nástrojů pro plánování majetku osob nebo rodin s vysokou hodnotou čistého jmění (HNWI) je mezinárodní přemístění za účelem změny daňového rezidentství.

3. 8. 2020
2 min
Volně dostupný

Co to je rodinná fundace. Kdy ji využít?

V případě, kdy uvažujete o správě osobního nebo rodinného majetku, vám současná doba nabízí celou řadu forem, ať už v podobě právních institutů nebo investičních nástrojů. Jedním z nich je rodinná fundace.

27. 7. 2020
2 min
Volně dostupný

Sdílení rodinné filantropie s mladší generací

Různé generace si vytvářejí různé představy o tom, jak a koho obdarovat. Neliší se však názory na to, proč je důležité darovat a věnovat se filantropii. Důvodem je především výchova rodičů a prarodičů, sdílení rodinných hodnot, cílů a názorů.

21. 7. 2020
2 min
Volně dostupný

Co to je rodinná rada

Zakládáte rodinný podnik a zvažujete, jak se vyhnout příbuzenským sporům s řízením firmy? Doporučujeme jmenovat rodinnou radu.

8. 4. 2020
1 min
Book Cover

Příručka plná praktických rad, tipů a našich zkušeností.

Stáhnout Newsletter