Zástupci Multi Family Office se zúčastnili CEE Wealth Summitu 2022 ve Vídni

Wealth Manageři z české Multi Family Office se vydali do Vídně vstříc novým poznatkům a know-how na poli správy majetku movitých klientů a rodin. Na mezinárodním summitu měli možnost se inspirovat od mnoha Wealth Managerů a dalších expertů ze států, kde téma správy a plánování bohatství má své pevné kořeny.


Není mnoho dvoudenních summitů, na kterých se člověk opravdu nenudí. Cee Wealth Summit patří k těm, kde se vám nechce jít na pokoj, protože jste obklopeni skvělými lidmi z oboru, kteří se nezdráhají se s Vámi podělit o cokoli z jejich celoživotních zkušeností a postřehů. Najít takové množství zahraničních hostů a odborníků na různá témata souvisejících s Wealth Managementem na jednom místě není zcela obvyklé,“ popsal jedinečnou akci Petr Vít, který se akce zúčastnil co by zástupce movité české rodiny a správce rodinného majetku. Petr své zkušenosti se správou rodinného jmění zužitkovává mimo jiné jako Wealth Manager právě v Multi Family Office. Petra na summitu doprovázel kolega Radek Šiller, jenž je řídícím partnerem Multi Family Office.


Na summitu čeští Wealth Manageři potkávali osobnosti a experty z celého světa, především pak ze západních mocností, kde je správa majetku movitých osob již pevně ukotvená. Odborníci tak sdíleli své mnohaleté zkušenosti, které se dědí z generace na generaci. A přirozeným vývojem se stále jen vylepšují a proměňují. Z České republiky byli jedinými zástupci Multi-Family Officů. Naši malou zemi měl však možnost reprezentovat i Ladislav Sekerka ze Single-Family Office Tomáše Němce.


Foto: Radek Šiller | Lichtenštejnský palác v noci


Hlavní témata reagovala na aktuální situaci

Summit nabídl řečníkům i účastníkům akce přístup k Wealth Managementu z pohledu aktuální situace i trendů v oblasti správy majetku. Není divu, že ve velkém se na podiu i při networkingu řešila současná geopolitická situace a rizika, která sebou přináší. Dalším z nejvíce rozebíraných tématů byly ESG principy při investování, které tak reflektovaly stále více se rozvíjející trend udržitelnosti.


Prodám firmu. A co dál?

Zajímavým tématem bylo přetvoření se z úspěšného podnikatele na úspěšného investora,“ připomněl Radek Šiller. Někteří majitelé úspěšných firem ...


Celý článek si můžete přečíst na stránkách Wealth Magazínu.

6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše