Tvorba prohlášení o investiční politice

Prohlášení o investiční politice tzv. Investment Policy Statement “IPS” je dokument vypracovaný mezi Wealth Managerem a klientem, který stanovuje pravidla pro správce investičního majetku.

Chci vytvořit prohlášení IPS

Proč si nechat sestavit prohlášení IPS?

Na západních trzích je standardní praxí, že jednotlivci a rodiny s vysokou a ultra vysokou hodnotou čistého jmění, tzv. HNWI a UHNWI, mají vytvořený dokument “IPS” - prohlášení o investiční politice. Jedná se o protokol, který je ve formě samostatného dokumentu, součástí rodinné ústavy nebo interních směrnic rodinné rady. Jsou v něm uvedeny investiční cíle, záměry klienta a popsány strategie, které by měl správce použít ke splnění těchto cílů.

Dobře koncipované prohlášení IPS je základním krokem pro tvorbu investičního plánu a následnou správu investičního portfolia. Umožňuje Wealth Managerovi i klientovi se soustředit na dlouhodobé cíle.

Prohlášení IPS je zcela unikátní a individuální dokument investora, který může být předložen jakémukoliv správci investic nebo bance na světě a je pro ně závazný. Na základě tohoto protokolu přesně ví, jaké nástroje mají klientovi zvolit pro dosažení jeho cílů.

Prohlášení o investiční politice vám pomůže:

Budeme vaším průvodcem při tvorbě vašeho osobního prohlášení o investiční politice a bezpečně vás provedeme tímto náročným úkolem.

Domluvte si vstupní konzultaci zdarma. Během prvního rozhovoru probereme, zda a jak vám můžeme pomoci.

“Prohlášení o investiční politice poskytuje strategický plán pro řízení investic klienta, který umožňuje správci portfolia najít nejlepší řešení pro splnění finančních cílů klienta.”

Proces vypracování prohlášení o investiční politice

Stáhněte si zdarma příručku pro tvorbu prohlášení IPS.

nebo si

domluvte si úvodní bezplatnou konzultaci

Mohlo by Vás zajímat

Proč si nás vybrat?

ZNALOSTI

Přinášíme strategie správy bohatství, které jsou založeny na letitých výzkumech a praxi v ČR i zahraniční a přizpůsobený vašim individuálním potřebám.

ZKUŠENOSTI

Naši klienti disponují majetky v rozsahu jednotek až vyšších stovek milionů, což je staví před řadu složitých otázek a situací, které jsme pomáhali řešit už stovkám klientů.

NASLOUCHÁME

Neexistuje univerzální řešení. Síla našich služeb spočívá v jejich přizpůsobení vašim individuálním potřebám.

Book Cover

Příručka plná praktických rad, tipů a našich zkušeností.

Stáhnout Newsletter