Rodinná ústava

Rodinná ústava nebo také protokol či charta je formální dokument, který stanovuje základní principy a etické standardy rodiny. Listina zahrnuje hodnoty, cíle, normy, ale i práva a povinnosti členů rodiny ve vztahu k rodině, firmě a vlastnictví.

Chci vytvořit rodinnou ústavu

Proč vytvořit rodinnou ústavu

Rodinná ústava je jednou z hlavních složek Family Governance „Správy rodiny“. V případě správného uchopení se může jednat o nejmocnější nástroj při správě vaší rodiny a kolektivního rodinného bohatství. Je však nutné si uvědomit, že podstata rodinné ústavy a její síla nepramení ze samotného dokumentu, ale z kreativního procesu - workshop, kterým si rodina prochází při tvorbě tohoto dokumentu.

Rodinná ústava vám pomůže:

“Rodinná ústava může být vnitřním kompasem rodiny při překonávání těžkých období.”

Vytvoření rodinné ústavy je složitý a časově náročný proces, ale její tvorba může mít pro jednotlivce i rodinu až transformační účinky. Od rodiny to vyžaduje velkou vytrvalost a odhodlání proces dokončit. I když je v mnoha případech impulsem k vytvoření ústavy rodinný spor nebo tragédie, tak ideální chvíle pro započetí celého procesu je harmonická doba, kdy rodinu netrápí vztahové konflikty nebo obavy z budoucnosti podnikání. Ačkoli si každá rodina určuje své vlastní tempo, zkušenosti ukazují, že úplné vypracování a zavedení rodinné ústavy může trvat až 18-36 měsíců.

Pomohli jsme už desítkám rodin. Provedeme i vás úspěšně celým procesem.

Rádi vám pomůžeme.

Domluvte si vstupní konzultaci zdarma

Na jaké otázky společně najdeme odpovědi?

Jaké jsou vaše otázky?

Proces vypracování, schválení, zavedení a revidování rodinné ústavy

Domluvte si úvodní bezplatnou konzultaci

Součástí celého procesu je po půl roce konzultace, kdy zhodnotíme váš dosavadní pokrok se zavedením rodinné ústavy a navrhneme vhodná opatření.

Stáhněte si zdarma detail celého procesu tvorby rodinné ústavy.

Mohlo by Vás zajímat

Proč si nás vybrat?

ZNALOSTI

Přinášíme strategie správy bohatství, které jsou založeny na letitých výzkumech a praxi v ČR i zahraniční a přizpůsobený vašim individuálním potřebám.

ZKUŠENOSTI

Naši klienti disponují majetky v rozsahu jednotek až vyšších stovek milionů, což je staví před řadu složitých otázek a situací, které jsme pomáhali řešit už stovkám klientů.

NASLOUCHÁME

Neexistuje univerzální řešení. Síla našich služeb spočívá v jejich přizpůsobení vašim individuálním potřebám.

Book Cover

Příručka plná praktických rad, tipů a našich zkušeností.

Stáhnout Newsletter