Rodinná rada

Rodinná rada je speciální typ řídícího orgánu nebo součást struktury, kterou využívá rodina pro správu svého kolektivního bohatství. Nejčastěji se jedná o majetkové účasti v rodinné firmě, případně pro řízení jiných typů aktiv např. nemovitostí atd.

Chci vytvořit rodinnou radu

Proč zavést rodinnou radu

Rodinná rada je komunikační “nervové” centrum rodiny, které pomáhá rodině systémově a efektivně řešit celou řadu klíčových úkolů, dosahovat vytyčené cíle a reprezentuje rodinu směrem k představenstvu, managementu firmy nebo správcům rodinného majetku.

Rodinná rada vám pomůže:

“Zpravidla není problém rodinnou radu založit, ale náročnější už je ji zřídit funkční, úspěšně ji vést a hlavně dlouhodobě udržet.”

O rodinné radě je nutné uvažovat tak, že se nejedná o jednorázový úkon jejího zřízení, ale o dlouhodobý proces a vyvíjející se platformu, která se bude do budoucna rozrůstat o další členy organizace. Vedení fóra rodinné rady vlastními silami cestou "pokus omyl" se může lehce proměnit v nebezpečný experiment, který může napáchat v rodině i firmě nenávratné škody.

Rodinná rada ve struktuře řízení rodiny

Budeme vaším průvodcem a bezpečně vás i vaši rodinu provedeme tímto náročným úkolem.

Domluvte si vstupní konzultaci zdarma. Během prvního rozhovoru probereme, zda a jak vám můžeme pomoci.

Jaké výzvy a počáteční překážky společně vyřešíme

Jaká je vaše výzva?

Proces vzniku, zavedení a organizace rodinné rady

Pomohli jsme už desítkám rodin. Provedeme vás procesem tvorby rodinné rady tak, abychom nevynechali žádnou z podstatných částí od jejího vzniku, zavedení v rodině, její organizace i vedení. Zodpovíme vám všechny otázky a výzvy.

Domluvte si úvodní bezplatnou konzultaci

Součástí celého procesu je po půl roce konzultace, kdy zhodnotíme váš dosavadní pokrok se zavedením a organizací rodinné rady a navrhneme vhodná opatření.

Stáhněte si zdarma detail celého procesu tvorby rodinné rady s dotazníkem.

Mohlo by Vás zajímat

Proč si nás vybrat?

ZNALOSTI

Přinášíme strategie správy bohatství, které jsou založeny na letitých výzkumech a praxi v ČR i zahraniční a přizpůsobený vašim individuálním potřebám.

ZKUŠENOSTI

Naši klienti disponují majetky v rozsahu jednotek až vyšších stovek milionů, což je staví před řadu složitých otázek a situací, které jsme pomáhali řešit už stovkám klientů.

NASLOUCHÁME

Neexistuje univerzální řešení. Síla našich služeb spočívá v jejich přizpůsobení vašim individuálním potřebám.

Book Cover

Příručka plná praktických rad, tipů a našich zkušeností.

Stáhnout Newsletter