Oznámení o fúzi společností Svěřenská správa s.r.o. a Multi Family Office s.r.o.

S potěšením vás informujeme, že v rámci dynamického rozvoje aktivit i služeb naší společnosti Multi Family Office s.r.o., která se zaměřuje na vzrůstající segment českých rezidentů s vysokou hodnotou čistého jmění, tzv. HNWI, došlo k fúzi společností Svěřenská správa s.r.o. a Multi Family Office s.r.o.

Společnosti Svěřenská správa s.r.o. a Multi Family Office s.r.o. jsou součástí holdingu Private Wealth Group, který ze 100% kontrolují řídící partneři Multi Family Office Pavel Kolář a Peter Kováčik. Společnost Svěřenská správa s.r.o. se od svého formálního založení v roce 2015 zaměřovala výhradně na poskytování specializovaných služeb pro svěřenské fondy a s aktuální bilanční sumou 15 mld. majetku v administrovaných svěřenských fondech se stala lídrem v tomto segmentu v ČR.

Společnost Multi Family Office s.r.o. se doposud orientovala na oblast nefinančních služeb s postupným rozvojem regulovaných fiančních a investičních služeb a posilováním oddělení správy majetku, které zajišťuje movitým jednotlivcům a rodinám komplexní servis. Obchodní vedení obou společností bylo doposud zcela oddělené, s čím souviselo i zaměření na rozdílné typy služeb pro movité jednotlivce.

Fúzí obou společností dochází ke sloučení všech aktivit a sjednocení obchodní strategie. Právním nástupcem, který přebírá všechny smluvní vztahy a závazky je společnost Multi Family Office s.r.o. 

Pavel Kolář upřesnil "Vzhledem k dynamickému vývoji v oblasti služeb správy majetku movitých jednotlivců a rodin v ČR  byla pro nás jen otázka času, kdy nastane vhodný okamžik pro fúzi obou společností a sjednocení obchodní strategie. Naše vize dodávat českým movitým rezidentům vysoce kvalitní řešení správy jejich bohatství zůstává stále stejná. Hlaním cílem sloučení obou společností bylo dosáhnout lepší provozní efektivity, neštěpit intelektuální i kapitálové síly do více společností ve skupině a hlavně soustředit se na rozvoj dalších klientských specializovaných služeb, které u obdobných poskytovatelů nemají na trhu v ČR obdobu." 

Ing. Peter Kováčik dále dodal: Samotná fúze obou společností byl pouze výsledek, kterému předcházel poměrně náročný rok 2023. Ten se nesl v duchu tvorby nové strategie, příprav ke sloučení a hlavně harmonizaci procesů napříč celým Multi Family Office s.r.o. Děkuji všem, kteří se na této výzvě podíleli. Jsem rád, že toto náročné období máme za sebou a v tuto chvíli se můžeme soustředit na personální, technologické posilování našeho oddělení správy majetku a smysl naší práce, kterou je podpora movitých rodin."

Po splynutí obou společností a týmů vznikla rodinná kancelář s největším back office oddělením na správu majetku a počtem administrovaných svěřenských fondů v ČR. K rozvoji dalších služeb bude docházet pod značkou Multi Family Office a společnost bude dále posilovat své postavení v segmentu služeb pro movité české rezidenty.

Zůstaňme ve spojení

Chcete dostávat pravidelnou dávku hodnotných informací z našeho centra znalostí?
Zanechte nám svůj email a budeme vás jednou kvartálně inspirovat.

Tento web je chráněn technologií reCAPTCHA. Ochrana soukromísmluvní podmínky.