Úspěšně jsme uskutečnili otevřený dvoudenní program na téma "Jak na strategii správy rodinného bohatství".

Pro členy podnikajících a investičních rodin, kteří se podílí na správě rodinného majetku nebo jsou aktivně zapojeni do strategického plánování a rozhodování
jsme uspořádali 2 denní interaktivní program “Tvorba strategie správy rodinného bohatství”. Pomohl jim přezkoumávat a hledat nové způsoby, jak zvýšit efektivitu správy rodinného bohatství.

Tvorba bohatství obvykle vyžaduje vizi, pevnou vůli a je výsledkem tvrdé práce i štěstí. K jeho generačnímu přenosu a zachování už ale výše uvedené nestačí. K ochraně, růstu a řízenému generačnímu předání majetku potřebujete promyšlený plán podložený funkční strategií se zapojením celé rodiny, managementu, řady oborových specialistů, ale hlavně vhodně zvolený a bezpečný proces. Kde ale začít?

Pokud si chcete zachovat dosavadní bohatství a hodnoty i pro budoucí generace, tak musíte vypracovat, zavést udržitelnou a komplexní strategii správy vašeho bohatství.

Z tohoto důvodu jsme uspořádali otevřený interaktivní program “Tvorba strategie správy bohatství”, který účastníkům movitých rodin pomohl vytvořit nebo přehodnotit jejich současnou strategii správy, ochrany a generačního přenosu majetku.

V průběhu dvou dnů jsme se zaměřili na tato témata:

  • Ovládání a přenos vlastnictví (Ownership Governance)
  • Správa řízení majetku (Asset Governance)
  • Správa a řízení firmy (Corporate Governance)
  • Organizace rodiny (Family Governance)

Účastníci se v průběhu naučili navrhnout a úspěšně zavést strategii celkového bohatství vaší rodiny tzv. “Total Family Wealth”  která jim pomůže překlenout výzvy, které jsou na moderní rodiny v této turbulentní době kladeny. Celým programem bezpečně provázel profesionální facilitátor Pavel Kolář s využitím metody rodinné facilitace. Tato metoda je založená na vědeckých poznatcích procesu práce se skupinou nebo mezi členy rodiny, kteří jsou často vystaveni celé řadě různých rolí a spletenci vztahů, jež mohou být pro efektivní komunikaci a dosažení rodinného cíle překážkou. Účastníci zažili konkrétní ukázky, sdílení praxe a zkušeností s jejich rozbory, reflexí a zpětnou vazbou.

Po absolvování účastníci dokáží:

  • Pochopit všechny klíčové složky rodinného bohatství a navrhnout si vlastní komplexní strategii správy bohatství vaší rodiny pro lepší budoucnost.
  • Posoudit a zefektivnit celý systému organizace vaší rodiny, na  jejímž základě se členové rodiny nebo profesionální správci podílí na řízení a správě rodinného majetku.
  • Objevit různé typy vlastnických strategií a modelů řízení ,které mají rozhodující vliv na ochranu, štěpení a rotaci rodinného jmění i vaši schopnost dosáhnout vytyčené cíle v budoucnosti.
  • Moudře strukturovat rodinné jmění způsobem, který vám pomůže ochránit klíčový rodinný majetek tzv. “Key Family Asset” a zároveň vybudovat důvěru mezi členy rodiny a sjednotit je, čímž se zvýší šance na kontinuitu a hladké předání.
  • Odhalit nejčastější hrozby, konflikty v rodině, které je neminou a jsou příčinou zániku rodového majetku. Naučili  se, jak je rozpoznat a řešit.
  • Pochopit principy a zásady vícegeneračního bohatství na jehož základě můžete postavit úspěšné generačního předání majetku nebo nástupnictví v rodinné firmě

Zaujal Vás náš program? Prohlédněte si náš kalendář akcí a některý z našich programů navštivte.

Zůstaňme ve spojení

Chcete dostávat pravidelnou dávku hodnotných informací z našeho centra znalostí?
Zanechte nám svůj email a budeme vás jednou kvartálně inspirovat.

Tento web je chráněn technologií reCAPTCHA. Ochrana soukromísmluvní podmínky.